תמונת מופע: השבעה - בית ליסין

השבעה - בית ליסין

מנוי מבוגרים עונת 2019/20
מרכז אמנויות הבמה שוהם
רביעי, 27 נובמבר 2019 20:30
משך 105 דקות
מחיר 140 ₪

פרטי ההצגה

שבעה

דרמה ישראלית מאת שמואל הספרי

 

בימוי: כפיר אזולאי

תפאורה: פולינה אדמוב

תלבושות: אורנה סמורגונסקי

מוסיקה: דניאל סלומון

תאורה: קרן גרנק

וידאו ארט: יואב כהן

 

משתתפים (לפי סדר הא'-ב'):

יניב ביטון, דניאל גד, אופיר וייל, ענת וקסמן, גדי יגיל/אברהם סלקטר, נעמי לבוב, תומר מחלוף, נדב נייטס, יעל שטולמן

 

טוביה (גדי יגיל), מחנך ותיק, אמור לחזור מחופשה בגליל לקראת ברית המילה של נכדו הבכור, אבל שיחת טלפון מפתיעה מהמשטרה בלונדון מבשרת על מותו המסתורי.

הלווייתו נערכת בדיוק בשעה שבה נשיא מצרים, אנואר סאדאת, נואם בכנסת את נאומו ההיסטורי, ואיש אינו מגיע להלוויה חוץ מאשתו ושלושת ילדיו.

אשתו דבורה (ענת וקסמן), מחליטה לסגור את השבעה למנחמים. היא וילדיה כלואים עכשיו שבוע ימים לסדרה של בירורים נוקבים, מרגשים ומצחיקים, בשבעה ללא מנחמים וללא נחמה.

מחזה ישראלי מאת שמואל הספרי שמחזותיו "קידוש", "חמץ", "שבעה", "אשה, בעל, בית", "פולישוק" הוצגו בתיאטרון בית ליסין בהצלחה רבה וזכו בפרסי התיאטרון.

 

הביקורות משבחות

"דרמה משפחתית חריפה, מצחיקה ומעוררת מחשבה, רלוונטית וחזקה באמירתה החשובה" ידיעות אחרונות

 

"מחזהו של שמואל הספרי מקבל משמעות נוספת מאז עלה לראשונה. בימויו של כפיר אזולאי מחזק וממצק את המסר העולה מהמחזה, מהיותו כה רלוונטי לכאן ועכשיו, כאילו נכתב היום, וזה מה שמעניק למחזה זה ובכלל את המשמעות של קלאסיקה. דניאל גד כובש במשחקו הנפלא החם והכנה. משחק נפלא של כל השחקנים. המחזה ״שבעה״ ראוי להיות מוצג לכולם בכל רחבי הארץ, למען ילמדו בני ישראל לאהוב איש את רעהו" דה מרקר 

"מחזה מרגש, מענג ומעורר מחשבה. להקת שחקנים משובחת" ניוז 1

הליהוק של השחקנים המעולים (שהוא שופרא דשופרא), הבימוי המיוחד, התפאורה, המוסיקה, המעצימה את אווירת המתח, הופכים את הצפייה במחזה למעניינת, מרגשת ומעוררת מחשבה. גדי יגיל מרטיט את הלב. ענת וקסמן נפלאה" אתר מוטקה

 

משך ההצגה: שעה ו 45 דקות

 

 

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים