תמונת מופע: עושה כרצונו - תיאטרון הבימה

עושה כרצונו - תיאטרון הבימה

מנוי מבוגרים
מרכז אמנויות הבמה שוהם
חמישי, 21 פברואר 2019 20:30
משך 120 דקות
מחיר 80 ₪

פרטי ההצגה

מחזה מקורי על פי ספרה של אסתי וינשטיין, בת למשפחה של חסידי גור, אם לשבע בנות, שסירבה לחיות על פי התקנות החמורות של חיי האישות בחסידות. לאחר שהתגרשה ונותקה מרוב בנותיה, פתחה במאבק עיקש על זכותה להיפגש איתן. כאשר גילתה שסיכוייה אפסו, נואשה מחייה. לפני שהתאבדה, פרסמה את ספרה בו תיארה את מסכת חייה הסוערים שבמרכזם ניסיונותיה לחיות על פי רצונה, בחברה שכפתה עליה לחיות על פי רצונם של אחרים. "עשו הכל כדי שאנשים ישמעו על הספר ויקראו אותו!", כתבה במכתב הפרידה שלה שהתגלה אחרי מותה.

 

על פי ספר מאת אסתי ויינשטיין,
מחזה מאת:מוטי לרנר, בימוי:איה קפלן,

בהשתתפות: אסנת פישמן, יואב דונט, יגאל שדה, אורנה רוטברג, מורדי גרשון, אוראל מאור, סיוון מסט, נטע טרוים, חן בר, נוהר קורן, מאי מלר, אלינור וייל,

 

"הסיפור המזעזע של אסתי ויינשטיין הפכה לאחת ההצגות הטובות בישראל כשמעבדים ספר למחזה, צריך מעתה לקחת את "עושה כרצונו" של 'הבימה' כדוגמה בולטת, שכן מדובר באחד המסמכים המוקפדים והמרשימים שיצאו מבמות התיאטרון בשנים האחרונות. זוהי הצגה עוצמתית עם השפעות מטלטלות, שמושגות בזכות סיפור טוב, משחק נהדר, וכתיבה ובימוי משובחים" ( דוד רוזנטל- וואלה )

"דרמה חברתית חריפה ומרגשת, המזכירה לנו שתיאטרון טוב יכול לעורר כעס ורצון לשינוי". שי בר-יעקב, ידיעות אחרונות

 

" דיוקן של כאב נשי ואנושי, שלא עוזב את הצופה גם אחרי סיומו...ההצגה עושה שליחות גדולה – היא מאפשרת לאסתי ויינשטיין לצעוק את עצמה שוב ערב-ערב דרך פיה של אסנת פישמן, לזלוג דרך דמעותיה, לחלחל אל הצופה ולהישאר שם גם ביום שאחרי. באופן שמכבד את הגיבורה שלו, וכן - גם מכביד ומצמרר, ההצגה משרטטת את הקונפליקטים של ויינשטיין עם עצמה ועם הסביבה, ויוצרת דיוקן של כאב נשי ואנושי....(אורין ויינברג- YNET)

 

מחירים מיוחדים לגימלאים, מנויים וועדים

 

 

 

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים